آخرین اخبار

16. آبان 1394 - 22:51   |   کد مطلب: 1104
از استان کهگیلویه و بویراحمد
بهرام شرفی-ققنوس فاتح
جنگ نرم که در پی از پای درآوردن اندیشه و تفکر جامعه هدف می باشد تا حلقه‌های فکری و فرهنگی آن را سست کند و با بمباران خبری و تبلیغاتی در نظام سیاسی اجتماعی حاکم تزلزل و بی‌ثباتی تزریق کند از جمله مباحثی است که از دیر زمان،در دنیا شکل گرفته است. این موضوع ،علیه ایران از گستره و عملکرد وسیعی برخوردار می باشد چرا که دشمنان قسم خورده این آب وخاک که دست پلیدشان از منابع این مملکت بریده شده است می خواهند جامعه ما را به بن بست کشیده تا از این رهگذر به اهداف شوم خود دست یابند.
بهرام شرفی, ققنوس فاتح, مصاحبه با وبلاگ نویس برتر ماه

از دیر باز نیز رهبر معظم انقلاب در این خصوص اشارات و بیاناتی داشته اند.در همین راستا ایشان بود در دیداربا اساتید و دانشجویان دانشگاههای کشور زمانیکه هنوز هیچ حرفی از مقوله جنگ نرم بر سر زبانها نیامده بود، در این رابطه فرموده­اند   :در مقابل پیمان ناتو كه آمریكاییها در اروپا به عنوان مقابله با شوروی سابق یك مجموعه مقتدر نظامی به وجود آوردند ( اما برای سركوب هر صدای معارض با خودشان در منطقه خاورمیانه و آسیا و غیره از آن استفاده می كردند) حالا یك ناتوی فرهنگی هم به وجود آْورده اند . این ، بسیار چیز خطرناكی است . البته حالا هم نیست ؛ سالهاست كه این اتفاق افتاده است.

در رابطه با وظیفه ی ما بهمین ترتیب ایشان در جایی دیگر فرموده اند : "  اينى كه چه كار بايد بكنيد، چه جورى بايد عمل كنيد، چه جورى بايد تبيين كنيد، اينها چيزهائى نيست كه من بيايم فهرست كنم، بگويم آقا اين عمل را انجام بدهيد، اين عمل را انجام ندهيد؛ اينها كارهائى است كه خود شماها بايد در مجامع اصلى‏تان، فكرى‏تان، در اتاقهاى فكرتان بنشينيد، راهكارها را پيدا كنيد"

 

اهميت، رسايي و رسمي شدن حوزه وبلاگ ها را از آنجا مي توان دريافت كه بسياري از دولتمردان، احزاب رسمي و مسئولين جمهوري اسلامي از وبلاگ ها براي تعامل با اقشار اجتماعي بهره گيري مي كنند، از اين رو، ديگر نمي توان وبلاگ ها را وب سايت هاي غيررسمي دانست كه وبلاگ نويسان از آن به عنوان دفترچه خاطرات خود استفاده مي كردند

.

از مدتها قبل به دنبال معرفی وبلاگ نویسان ارزشی بودیم و به حول قوه الهی توانستیم ارتباط خوبی با وبلاگ نویسان ارزشی این حوزه بگیریم.

در این مصاحبه ما تصمیم داریم که با یکی از وبلاگ نویسان ارزشی استان به مصاحبه بپردازیم.

ایشان یکی از وبلاگ نویسان محتوایی و تحلیلی استان می باشند که هم اکنون در کسوت اصناف شهر یاسوج به فعالیت می پردازند.

بیش از این شما را منتظر نمی گذاریم و توجه شما را به این مصاحبه جذاب و شنیدنی اما قابل تامل جلب می نماییم :

 

 

 

حرف ناب :  ابتدا خودتان را معرفی کنید،چندساله هستید و در حال حاضر دانشجو هستید یا فارغ‌التحصیل شده‌اید؟جهت آشنایی مخاطبان کمی توضیح دهید؟

 

ققنوس فاتح: بهرام شرفی هستم 25سال دارم متاهل یک دختر دارم که اسمش زهرا خانم هست نزدیک به دوسال میشه که ازدواج کردمه و خداروشکر زندگی خوبی دارم ودر رشتهit   مشغول به تحصیل هستم.

 

 

حرف ناب :به چه دلیل نام وبلاگتان را "ققنوس فاتح" برگزیدید؟

 

ققنوس فاتح: این وبلاگ رو زمان سربازی ساختم و اسمش برگرفته از کتاب ققنوس فاتح درباره شهید محسن وزوایی هست.

 

 

حرف ناب : آیا وبلاگ نویسی در شخصیت شما هم تأثیری گذاشته است؟

 

ققنوس فاتح: قطعا بی تاثیر نیست و وبلاگ نویسی علاقه بنده رو به فضای مجازی بیشترکرده وفکر میکنم فضایی مناسب و تاثیرگذار برای کار های فرهنگی وعلمی هستش که باید با بصیرت توی این عرصه قدم برداشت...

 

 

حرف ناب : هدفتان از ورود به این فضا چه بوده است؟

 

ققنوس فاتح: باتوجه به گستردگی تکنولوژی های امروزی و گستردگی فضای مجازی قطعا جاداره آدم دراین فضا حضوری فعال و تاثیرگذار داشته باشه که ضمن کسب علم و اگاهی با فعالیت های فرهنگی ودینی وعلمی کمکی به دین و ارتقا فرهنگ کشورمون داشته باشیم.

 

 

حرف ناب : در روز چه میزان برای وبلاگ نویسی وقت می‌گذارید؟

 

ققنوس فاتح: باتوجه به مشغله های کاری وهجم کارها متفاوت هستش ولی درهفته۳ الی۴ ساعت.

 

 

حرف ناب : پیشنهادتان به دوستانی که به‌تازگیمی‌خواهند وارد این عرصه شوند چیست؟

 

ققنوس فاتح: سعی کنن که از ندونستن چیزی واقعا نترسن برعکس دنبال کنن وبا دوستان خود افرادی که میدونن دراین ضمینه میتونن جوابگوی سوالشو نباشند درمیان بذارن و ناامید نشن . یه ضرب المثل داریم میگن ندانستن عیب نیست سوال نکردن عیب است.

 

 

حرف ناب : به چه حوزه‌های در این عرصه بیشتر علاقه‌مندید؟

 

ققنوس فاتح: دفاع مقدس وفرهنگ اسلامی

 

 

حرف ناب : از وبلاگتان برایمان بگویید؟ اوضاع‌واحوال وبلاگ نویسی چطور است؟

 

ققنوس فاتح: وبلاگ رو از سال ۸۹ راه اندازی کردم و تمام سعی خودمو داشتم مطالبی که استفاده میشه مفید و چیزی باشه که برای اکثر جامعه مفید باشه. وبلاگ نویسی فضایی بسیار خوبی برای رشد فکری فرد هستش درصورتی که فرد همه جوانب رو بسنجه وتلاش کنه. متاسفانه سازمان حمایتی که ازاین قشر درقالب هایی حمایت وپشتیبانی کنه تا الان که بنده ندیدم .

 

 

حرف ناب : به نظر شما یک وبلاگ نویس باید چه دغدغه‌هایی داشته باشد؟

 

ققنوس فاتح: فرهنگ، دین وسعی کنه تا می تونه ساده ومتناسب با نیاز مخاطبین مطلب بزنه.

 

 

 

حرف ناب : نظر شما در رابطه با سایت حرف تو و سایت حرف ناب چیست؟ و بهنظرتان بیشتر باید این سایت‌ها به چه مواردی در این حوزه بپردازند؟

 

ققنوس فاتح: این دو تا سایت می تونند محرکی برای خیلی ازوبلاگ نویسان وحتی کسانی که به تازگی به این عرصه پا نهاده اند باشند و واقعا مطالبی ناب ازحرف تو را انتخاب میکنن وبرای حمایت از وبلاگ شما وگلچین کردن مطالب بقیه دوستان برای مخاطبان این سایت ها هستش که کار خوبیه.

 

 

حرف ناب : بهترین مطلبی که تاکنون نوشته‌اید چه مطلبی بوده و چه تیتری برای آن برگزیده‌اید؟

 

 ققنوس فاتح: ؟؟؟

 

 

حرف ناب : چه برنامه‌ای برای آیندهٔاین حوزه دارید؟

 

ققنوس فاتح: من می خوام این وبلاگ رو اگه توفیق باشه به یک وبلاگ با امکانات خوب برای مخاطبینش تبدیل کنم که واقعا استفاده کنن و باتشکیل کارگروهی به متنوع کردن مطالب این وبلاگ جذابیت خاصی درعرصه وبلاگ ایجاد کنم انشاءالله

 

 

حرف ناب : از مسئولان استانی و کشوری چه تقاضایی جهت حمایت دارید؟

 

ققنوس فاتح: مشکل اساسی اینترنت هستش که ضمن هزینه های زیادی که دارن ازسرع توکیفیت خوبی برخوردار نیستش حل این مشکل بهترین کمک به نه فقط وبلاگ نویسان هستش بلکه به تمامی مردم هست.

 

 

حرف ناب : اگر به‌عنوان یک مخاطب به وبلاگتان نگاه کنید از 100 چه نمره‌ای می‌گیرید؟

ققنوس فاتح: 50 ،‌ چون احساس میکنم که جای کار بیشتری داره وکوتاهی میشه.

 

 

حرف ناب : سایت‌های استانی و کشوری را هم دنبال می‌کنید؟ اگر فعالیت دارید چه سایت‌هایی؟

 

ققنوس فاتح: دنبال میکنم ولی فعالیت بنده به صورت پاره وقتی هست سایت هایی که زیاد سرمیزنم: صبح زاگرس وچهارفصل و ک وب و تبیان و ...

 

 

حرف ناب : به چه ورزش‌هاییعلاقه‌مند هستید؟ چه فعالیت‌هایی جانبی به‌جز وبلاگ نویسی را دنبال می‌کنید؟

 

ققنوس فاتح: تنیسوالیبالشنا

 

 

حرف ناب : حرف آخر؟(چه چیزی اولین بار در ذهنتان تداعی می‌کند)

 

-          وبلاگ: آزادی اندیشه ها

 

-          جوان: انرژی وشادابی

 

-          حرف تو: سایت حرف تو که واقعا عالیه

 

-          انقلاب: تحقق وعده ای اللهی

 

-          مادر: کلمه ای که بارکلمه مادر رو به دوش بکشه توی ذهنم نیست

 

 

 انتهای پیام/م

دیدگاه شما