آخرین اخبار

1. اسفند 1395 - 9:29   |   کد مطلب: 1441
پيام تسليت به مناسبت درگذشت زنده ياد نورالله سلامي
وداع با چهره ماندگار فرهنگي استان کهگیلویه و بویراحمد زنده ياد نورالله سلامي
استاد نورالله سلامي از چهره هاي ماندگار فرهنگي استان كهگيلويه و بوير احمد بودند كه در راستاي اعتلا و تعليم اين استان لحظه اي فروگذار نبودند.

حرف ناب به نقل از یاسوج سرزمین چهارفصل :

استاد نورالله سلامي از چهره هاي ماندگار فرهنگي استان كهگيلويه و بوير احمد بودند كه در راستاي اعتلا و تعليم اين استان لحظه اي فروگذار نبودند.

 ايشان اولين مدرسه و كلاس درس را در روستاي تلوندي داير كرد و بعد از 58 سال پرورش، با شاگردان خود خداحافظي كرد و به جمع صالحين و نيكان پيوست.

 استاد نورالله سلامی، در مهرماه ۱۳۱۷ در خانواده ی عشایری، در منطقه ی بویراحمد، متولد شد.ایشان دو سال اول مقطع ابتدایی را در دبستان سعدی روستای نره گاه به علم آموزی سپری کرد و برای ادامه ی تحصیل به شهر بهبهان عزیمت نمود و مقطع ابتدایی را با نمره ی عالی به پایان رسانید .

استاد سلامی به سال ۱۳۳۷، در دانشسرای عشایری بهبهان با نمره ی ممتاز پذیرفته شد و به تاریخ ۱۳۳۸، به استخدام اداره فرهنگ درآمد. ایشان  برای نخستین بار در بخش سرفاریاب شهرستان چرام  اولین مدرسه و کلاس درس را در روستای تلوندی دایر کرد. استاد همچنین برای مدتی در روستای اسپر شهرستان گچساران و قریب به ۲۰سال در شهر چرام، برای فرزندان میهنش خالصانه و صادقانه معلمی نمود و بعد از سالها برای ادامه ی خدمت معلمی خویش به زادگاهش بویراحمد بازگشت  و در سال ۱۳۷۳ بعد از ۳۶سال خدمت معلمی که همه اش را از جان و دل مایه گذاشت به افتخار بازنشستگی نایل گردید .

با خبر شديم كه  غروب روزجمعه 29 بهمن ماه دار فاني را وداع گفتند.  اينجانب بر خود لازم ميدانم ضایعه درگذشت زنده ياد "استاد نورالله سلامی" ، معلمی مهربان و با اخلاق و از مفاخر فرهنگی ماندگار استان کهگیلویه و بویراحمد را به بیت مکرم ایشان ، بستگان ، طايفه بزرگ مشایخ و جامعه فرهنگیان استان و کشور تسلیت عرض نموده ، رحمت و مغفرت واسعه الهی را برای آن مرحوم خواستارم و برای جمیع بازماندگان شکیبایی و صبری مضاعف را مسئلت می نمایم.

روحش شاد و یادش گرامی.

مهرداد اسماعيلي 

دیدگاه شما